SAULĖS ELEKTRINĖS NAMAMS

Slider

SAULĖS ELEKTRINĖS NAMAMS

Slider

Kuo tai naudinga?

Saulės elektrinės namams ir atsinaujinantys energijos šaltiniai pamažu tampa nieko nebestebinančiu reiškiniu. Ir tai natūralu, kadangi įsirengus saulės elektrinę namuose, galima net kelis kartus sumažinti elektros išlaidas. Turint tokią prabangą elektros kainų augimas neturės jokios įtakos jūsų elektros vartojimui, tad nepriklausomas elektros gaminimas bus naudingas visuomet.

Kodėl verta įsirengti saulės elektrinę namams?

Sumažinsite išlaidas

Turėdami saulės elektrinę už elektrą mokėsite net kelis kartus mažiau.

Tausosite gamtą

Atsinaujinančių išteklių pagalba saugosite gamtą ir prisidėsite prie taršos mažinimo.

Neturėsite vargo

Saulės elektrinės tarnauja net 20 metų, todėl ilgai nepatirsite jokių papildomų išlaidų

Mėgausitės pastovumu

Turėdami saulės elektrinę būsite nepriklausomi nuo kylančių elektros kainų.

Laisvai pasirinksite

Saulės elektrinę namams galėsite rinktis pagal biudžetą arba elektros suvartojimą

Saulės elektrinės namams įrengimo etapai

1.
Užpildykite ESO prisijungimo sąlygų paraišką ESO savitarnoje
2.
Pasirašykite gaminančio vartotojo sutartį su ESO
3.
Mes atsiųsime pasiūlymą jūsų saulės elektrinei
4.
Suprojektuosime ir įrengsime Jūsų saulės elektrinę
5.
Išduosime visus reikiamus dokumentus dėl elektrinės prijungimo ar paramos gavimo
1.
Užpildykite ESO prisijungimo sąlygų paraišką ESO savitarnoje

2.
Pasirašykite gaminančio vartotojo sutartį su ESO

3.
Mes atsiųsime pasiūlymą jūsų saulės elektrinei

4.
Suprojektuosime ir įrengsime Jūsų saulės elektrinę

5.
Išduosime visus reikiamus dokumentus dėl elektrinės prijungimo ar paramos gavimo

Saulės elektrinės modulius galima montuoti

Ant šlaitinio stogo

Tai populiarus saulės elektrinės montavimo sprendimas, naudojamas įvairiose pasaulio šalyse. Modulių sistemos yra tvirtinamos ir jungiamos specialiu karkasu, todėl atlaiko didelį svorį ar net gamtos stichijas.

Vietoje stogo dangos, fasado

Jei statote namą nuo pamatų, šis montavimo būdas gali tapti racionaliu sprendimu, kadangi saulės moduliai tampa viso pastato dalimi. Tai patikimai saugo tiek pastatą, tiek saulės modulius, o namo išorė tampa vientisa.

Ant plokščio stogo, ar žemės

Nors saulės modulių įrengimas ant žemės ar plokščio stogo reikalauja daugiau vietos (1kW/10m2), tačiau elektra yra gaminama efektyviau dėl lengvo modulių nukreipimo saulės kryptimi. Toks montavimo būdas leidžia gaminti elektrą net ir daugiabučių ar komercinių statinių vartotojams. Taip pat galima naudotis ir ant žemės esančiomis nuotolinėmis saulės elektrinėmis.

Mažinkite taršą ir taupykite!

Saulės elektrinės namams ne tik leidžia taupyti, bet ir saugo aplinką. Yra skaičiuojama, jog kiekviena 10kW galingumo elektrinė, CO2 kiekį per metus sumažina penkiomis tonomis. Namų ūkyje sugeneruota elektra gali būti panaudota ne tik gyventojų poreikiams namuose, bet ir elektromobilio krovimui ar bet kur kitur sklype. Šiandien jau yra sprendimų, leidžiančių saulės elektrines įrengti daugiabučiams, komercinės paskirties pastatams, tad panaudojimas yra ypač platus, o nauda neabejotina.

Saulės elektrinė namuose – ką reikia žinoti?

Prieš įrengiant saulės elektrinę namuose, reikia žinoti keletą dalykų. Visų pirma, reikia apskaičiuoti ir žinoti metinį elektros suvartojimą, nuo kurio priklausys, kokios galios elektrinės jums reikės. Vėliau projektuotojai, įvertinę jūsų namo konstrukciją, sklypą ar statomo namo projektą, pateiks pasiūlymą dėl saulės modulių montavimo. Saulės elektrinė namams gali būti sumontuota ant šlaitinio arba plokščio stogo, integruota į namo stogo dangą arba sukonstruota ant žemės. 10kW saulės elektrinei reikia maždaug 29-33 modulių. Specialistai, įvertinę jūsų namo stogą ir šlaitų kryptį, pasakys, kokios galios elektrinė gali būti sumontuota bei kokie montavimo sprendimai gali būti pritaikyti konkrečiu atveju. Nors saulės modulių montavimo darbai įprastai trunka vos kelias dienas, pačios saulės elektrinės įrengimas gali trukti nuo 2 iki 3 mėnesių ar ilgiau. Tai priklauso nuo pasirinktų medžiagų, konstrukcijos, meistrų užimtumo ir kitų sąlygų.

Projektavimas ir individualūs sprendimai

Rinkdamiesi saulės elektrinę dabar, jūs kuriate ramią ir užtikrintą ateitį, kuomet nebūsite priklausomi nuo elektros tiekėjų bei jų siūlomų kainų. Kiekvienas projektas yra individualus, o pasirinkus skirtingą saulės modulių komplektaciją bei galingumą, galite visiškai patenkinti savo elektros suvartojimo poreikius ir negalvoti apie mėnesines elektros sąnaudas. Namų reikmėms galite rinktis iki 30kW elektrinę, tačiau svarbu įvertinti ir aplinkybes, kurios gali trukdyti saulei apšviesti modulius, pavyzdžiui aplink esantys medžiai, pastatai ar kiti objektai. Kokį saulės elektrinės galingumą pasirinkti bei kur montuoti modulius jums geriausiai patars UAB „Securus LT“ specialistai, todėl išankstinių išvadų patiems daryti neverta, kol nėra sukurtas būtent jūsų namui ar sklypui skirtas projektas.

Saulės elektrinės namams – vertė, kuriama profesionalų

Svarbu, jog kiekvienos saulės elektrinės projektavimą ir montavimą atliktų tie patys specialistai. UAB „Securus LT“ jums siūlo profesionalų ir patikimą saulės elektrinių projektavimą bei įrengimą jūsų namuose - ten, kur praleidžiate daugiausiai savo paros laiko. Mūsų specialistai pakonsultuos jus leidimų gavimo, brėžinių projektavimo, saulės modulių pasirinkimo bei įrengimo klausimais, todėl jūs turėsite galimybę pasirinkti tai, kas geriausiai tinka jūsų poreikiams. Kreipkitės į mus, gaukite pasiūlymą, tapkite gaminančiais vartotojais ir garantuokite ramią savo ateitį pasirinkdami visiškai ekologišką sprendimą.

Saulės elektrinės leidimai ir prisijungimas prie tinklo

Užpildę paraišką savitarnos svetainėje nurodykite suprojektuotos saulės elektrinės galią ir lokaciją. Taip pat pateikite asmens tapatybės dokumentą, ESO abonento numerį. Išankstinio prijungimo sąlygos yra išduodamos per 15 dienų.

Valstybinei energetikos reguliavimo tarybai pateikite prašymą ir reikalingus dokumentus, kad gautumėte leidimą plėtoti pagamintą elektros energiją. Surinkus dokumentus jums bus išduotas leidimas.

Paraišką prisijungimui prie ESO tinklų turite užpildyti per ESO savitarnos sistemą. Prašymui bus reikalingas elektros jėgainės adresas ir numatoma galia.

Prijungimo projektas turi būti parengtas ir suderintas su atsakingomis institucijomis. Projektuotojas projektą parengs pagal numatytas prijungimo sąlygas, o skaitmeninė jo versija turi būti patalpinta ESO puslapyje.

Gamintojo elektros įrenginių prijungimui prie elektros tinklų yra reikalinga paslaugų sutartis. Prašymą galite per ESO savitarnos sistemą. Pasirašytą sutartį grąžinkite ESO.

Tam, kad galėtumėte gaminti elektros energiją, jums bus reikalingas leidimas, kurį jums išduos Valstybinė energetikos reguliavimo taryba.

DUK – Saulės elektrinės namams

Tai dažnai užduodamas klausimas, į kurį specialistai atsako: saulės elektrinė vidutiniškai atsiperka per 8-10 metų. Tikslus laikas priklauso nuo pasirinktos įrangos, pasvirimo kampo, elektros suvartojimo. Elektrinė greičiau atsipirks kylant elektros kainoms bei naudojant galingesnę jėgainę.
Gaminančio vartotojo pagaminta elektra nėra apskaitoma, jei ji yra sunaudojama iš karto. Gaminantis vartotojas, nesvarbu, ar tai fizinis, ar juridinis asmuo, elektrą gamina ir vartoja toje pačioje vietoje, kur yra įrengtas skaitiklis, apskaitantis tiek paimtą, tiek į tinklus patiektą energiją. Šis balansas yra skaičiuojamas kiekvieną mėnesį, todėl jei pagamintas kiekis yra didesnis už suvartotą, likutis yra perkeliamas į kitą mėnesį. Atvirkštiniu atveju vartotojas naudoja rezervą arba perka trūkstamą elektros energiją įprasta tvarka iš tiekėjo.
Nedideles (iki 30kW) saulės elektrines prie tinklo prijungti prie bendro tinklo nėra sudėtinga, tereikia atlikti kelis žingsnius: pateikti paraišką, pasirašyti prisijungimo sutartį, įrengti elektrinę ir pateikti rangovo deklaraciją. Visus šiuos darbus jums padės įgyvendinti UAB „Securus LT“ profesionalai, kasdien dirbantys su saulės elektrinėmis ir turintys ilgametę tokių darbų patirtį!
Nuo 2020m spalio 1 iki gruodžio 31d. APVA paramą gali gauti tik juridiniai asmenys, perkantys ir įrengiantys naują saulės elektrinės įrangą, kurios moduliai atitinka Europos Sąjungos standartus.
Tipinis saulės elektrinės įrengimas gali trukti nuo 2 iki 5 mėnesių, tačiau tikslus darbų laikas priklauso nuo pasirinktų modulių, jėgainės galingumo, montavimo ir kitų aplinkybių, todėl yra derinamas kiekvienu individualiu atveju.

SUSISIEKIME

Pagrindinis