Įrengimas

Svarbiausias klausimas, kurį girdime iš klientų – kokia saulės elektrinės kaina?

Nėra lengva taip tiesiai atsakyti – ji priklauso nuo daugybės niuansų. Čia kaip su nauju automobiliu. Jeigu ieškote pigiausio varianto, pasirinksite ekonominės klasės bazinį modelį. Jeigu norite daugiau – renkatės aukštesnės klasės automobilį ir dar pasirenkate papildomą įrangą, kuri gali smarkiai padidinti automobilio kainą. Važiuos visi, bet kaina, garantijos ir išliekamoji vertė – skirtinga. Taip ir su saulės elektrinėmis.

Tai kiek visgi kainuoja saulės elektrinė? Saulės elektrinių kainos lyginamos pagal kainą už įrengtą kilovatą. Maksimali kol kas leistina galia – 10 kW. Populiariausios – 5 kW elektrinės, bet yra ir 3, ir 7, ir daugybė kitų variantų. Ir milijonai skirtingų stogų. Tad kiekvienu atveju elektrinės kaina skaičiuojama asmeniškai.

Saulės elektrinės kainą galima įvertinti pagal 1 kW kainą. Orientacinės mūsų siūlomų saulės elektrinių kW kainos EUR su PVM.

Saulės elektrinės galiaEkonominisPREMIUMVietoje stogo dangosES parama
1kw950-11001200-14001400-1600323
Kuo galingesnė elektrinė, tuo 1 kW kaina mažesnė. Čia dėl to, kad kai kurie darbai tokie patys tiek mažesnei, tiek didesnei elektrinei. Jeigu norite tikslesnio paskaičiavimo būtent jums, susisiekite su mumis.

Plačiau apie saulės elektrinės sprendimą vietoje stogo dangos skaitykite čia

O kuo skiriasi Ekonominis variantas nuo PREMIUM? Saulės moduliais. O kuo skiriasi moduliai – apžvelgėme čia

Kada atsipirks?

Yra daugybė įvairių niuansų, kurie gali turėti įtakos galutinei elektrinės kainai. Labai didelę įtaką turi ir regionas, kuriame gyvenate. Jeigu imtume Šiaulius už etaloną (laikykime, kad čia 100 proc. etalonas), elektros generacija iš tokios pačios galios (šiuo atveju 1 kW) saulės elektrinės Lietuvos ribose gali svyruoti net 10 proc. arba 104 kWh. Pateikiame lentelę, kurioje galite matyti kiek teoriškai 1 kW elektrinė turėtų pagaminti elektros skirtingose Lietuvos apskrityse.

Labai didelę įtaką turi ir regionas, kuriame gyvenate. Jeigu imtume Šiaulius už etaloną (laikykime, kad čia 100 proc. etalonas), elektros generacija iš tokios pačios galios (šiuo atveju 1 kW) saulės elektrinės Lietuvos ribose gali svyruoti net 10 proc. arba 104 kWh. Pateikiame lentelę, kurioje galite matyti kiek teoriškai 1 kW elektrinė turėtų pagaminti elektros skirtingose Lietuvos apskrityse.

VilniusKaunasKlaipėdaŠiauliaiPanevėžysAlytusMarijampolėUtena
92794710319739509761010941
95971061009810010497
Mes nežinome iš kokio regiono jūs, tad toliau nagrinėjame išgalvotą pavyzdį, per kiek atsiperka saulės elektrinė pvz. Vilniaus regione, ant standartinio skardinio stogo, nukreipta 30 laipsnių kampu į pietvakarius. Su sąlyga, kad elektra brangs bent 1 proc. per metus, o jūs visą pagamintą energiją sunaudojate iš karto. Jeigu vertintume elektos pasaugojimo paslaugą, reikėtų prie atsipirkimo termino pridėti iki 20 proc. laiko.

Kitame Lietuvos regione generacija, o ir atsiperkamumas gali kristi net 10 proc. Jeigu kampas neidealus, dar keliolika procentų galima atimti. Tad kiekvienu atveju šis grafikas bus kitoks. Todėl nėra universalaus skaičiaus ir vienos datos, per kokią atsiperka saulės elektrinė. Galimi tik preliminarūs skaičiavimai.

Ne paskutinį vaidmenį skaičiuojant jūsų elektrinės atsipirkimą vaidina ir taip vadinamas “pasaugojimo mokestis”. Kodėl mes neskaičiuojame grafikuose ESO paslaugos įtakos? Todėl, kad jūs pasirenkate patys – kaip vyks atsiskaitymas, mums nežinomi jūsų vartojimo įpročiai. Tad pasirinkti bendradarbiavimą su ESO reikia labai atsakingai.

Elektros pasaugojimas ESO tinkluose ir atsiskaitymas už pasaugotą energiją

Oficialiame ESO tinklapyje galite rasti informaciją apie tai, kokį atsiskaitymo būdą su ESO pasirinkti. Yra svarstytini trys būdai ir jums reikia ne daugiau kaip vieną kartą per metus pasirinkti:

1. Atsiskaitote su ESO už pagamintos ir susigrąžintos elektros energijos kWh – 4,25 ct vietoj 13.
2. Mokate ESO mėnesinį mokestį už instaliuotą saulės elektrinės galią – 2,1659 už kW per mėnesį.
3. Mokate ESO savo pagaminta elektra – 36 proc. jūsų saulės elektrinės pagamintos elektros atiduodate į tinklą.

Mūsų skaičiavimais, jeigu suvartojate bent 39 proc. elektros energijos šviesiuoju paros metu, kai saulės elektrinė gamina elektrą, labiausiai apsimoka rinktis pirmąjį būdą – atsiskaitymo už kilovatvalandę būdą. Jeigu tuo metu suvartojate mažiau negu 39 proc., o daugiau negu 61 proc. elektros energijos suvartojate kaip susigrąžintą, labiau apsimoka rinktis antrąjį – atsiskaitymo už galią būdą.

Jeigu už elektrą nenorite mokėti pinigais iš viso, reikėtų rinktis trečiąjį būdą. Tik tokiu atveju reikia 36 proc. galingesnės elektrinės. Taigi ir pradinė investicija didesnė. Tiesa, toks pasiūlymas galioja tik iki 6600 kWh sunaudojantiems namų ūkiams. Bet – gaunate didesnę paramą ir teoriniais skaičiavimais atsipirkimas skiriasi tik puse metų nuo pirmųjų dviejų variantų. O po to – elektra – už dyką.

Pagrindinis